Rookatustest

Roog on olnud sajandeid Lääne-Eesti ja saarte üks põhilisemaid katusekattematerjale. Levinud on ta olnud ka Põhja-Eestis, vähem Lõuna Eestis.

Kuigi vahepeal on rookatuse populaarsus olnud pea olematu, on viimastel aastatel rookatus võitnud populaarsust nii  päris uute majade katusena kui vanade talutarede taastamisel.

Rookatuse tellija peaks teadma, et rookatust tellides on tegu meie regiooni kõige ökoloogilisema katusekattega, kuna roog on taastuv ressurss, mis kasvab uuesti igal aastal

Roog oma pehmuse ja plastilisusega võimaldab teha  kõige erinevamaid katuse kujusid, mida ükski teine materjal ei võimalda.

Kuigi hästi tehtud rookatus kestab 50-60 aastat, peaks teadma seda, et umbes iga 10-12 aasta järel tuleks vahetada katuse hari.

Rookatuste ehitamise lihtsaim reegel – mida järsem katus, seda pikem eluiga. Seda tuleb just nimelt jälgida erinevate vintskappide ja väljaehitiste planeerimisel. Laugemaks kui 30 kraadi siiski rookatuse tegemist ei soovita

Katuse paksus peaks reeglina olema alates 30 cm.

Rookatus isolatsioonimaterjalina- Tuleks teada, et rookatus töötab suurepärase heliisolatsioonimaterjalina, soojustusena jääb vaid rookatusest siiski väheks.